Před odjezdem

Trable s bydlením

Chrlím to posledních pár dní na všechny svoje kamarády, tak proč bych si chvíli nechrlila veřejně na blogu. Koneckonců čím víc lidem si postěžujeme, tím lépe se věci snáší.

Válčím s bydlením. Momentálně nemám kde bydlem a začíná mi z 28toho slušně hrabat. Doslova. Jsem schopná pětkrát za sebou stisknout F5, v naivní naději, že po dalším refereshi stránky se mezi inzeráty objeví něco nového. Neobjeví. Nikdy se nic neobjeví. Až když přijdu o hodinu až dvě později, občas je něco nového.

Jenže problém neni ani tak v tom, že by bylo málo nabídek. Ano, nepřibývá jich dvacet do minuty, ale jsou. Horší je, že lidé neodpovídají. Nahodí inzerát, já jim napíšu, jestli to je ještě volné… A nic. Pak jen sleduju, jak u inzerátu přibývají fotky, další informace – zkrátka vidím, že inzerent je stále online, ale na zprávu se nenamáhá odpovědět. A to je na tom celém asi to nejvíc vysilující.

Mými věrnými společníky jsou momentálně dvě inzertní stránky a několik facebookových stránek. Jedna stránka je vysloveně pro studenty – roommatesbudapest.com. Tady skoro nic nepřibývá, po té, co jsem i celou prolezla horem dolem zjišťují, že se jedná o stojatou vodu. Rozeslala jsem zprávy o svém zájmu, případně zprávy s nějakými dotazy, a jen málokdy mi přijde odpověď.

Ne že a druhé stránce by to bylo lepší. Alberlet.hu je maďarská stránka, ale lze tu hledat i v angličtině a nabídky jsou v podstatě lepší než na první zmiňované. Zejména cenově jsou příznivější. Navíc inzeráty aspoň občas přibývají. Jen kdyby se lidem chtělo odpovídat, ale to je problém lidí, nikoliv stránek.

Největší depky mám ale z facebookových stránek typu „Erasmus studenti v Budapešti“, kde se také objevují nabídky na bydlení. Upřímně nechápu, kde na to ti erasmáci berou peníze. Nejedí? Co vím, většina studentů nepracuje nebo práci neplánuje, a výše stipendií bude ve všech evropských zemích podobná. Nejspíš. I když kdo ví. Protože si vážně nedovedu představit, z čeho hodlají žít, pokud mají stipendium +/-350€ a z toho téměř tři stovky dají na byt.

A tak jen odklikávám nabídky „pokoj za 200€ + poplatky, cca 50-60€“, hledám a brouzdám, posílám odpovědi na inzeráty a netrpělivě poposedávám v marné naději, že se konečně někdo ozve. Když konečně pípne mobil, že mi přišel mail, a když je to dokonce mail s odpovědí, nadšeně se na něj vrhnu, abych zjistila, že ano, nabídka za 150€ stále platí, ale k tomu ještě 70€ poplatky, takže zase můžu zamávat na pozdrav a jít o dům dál.

Jsem unavená. Jsme unavená z toho věčného bezvýsledného hledání. Z toho, že vím, že nic nepodceňuji a nezanedbávám, že se snažím, jak jen můžu, a vlastně je to k ničemu.

Ale snad se to zlepší. Teď čekám na e-mail od Kolumbijky, jestli je pokoj stále volný a pokud ano, skončím holt v průchozím pokoji, který by se měl dočkat jakéhos takéhos předělení, aby courající lidé nebyli tak nápadní. No… Lepší něco než nic, správně?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..