Budapešťské perličky

Zamilovaný papírofil

Nedaleko našeho domu je jedno malé, nepříliš zapadlé papírnictví. Přímo na hlavní třídě vedoucí k Městské tržnici, s výlohou plnou nádherných lákadel. Párkrát jsem do něj už vešla a pokaždé nešťastně odešla, zoufalá z ceny, za jakou se dají všechny ty krásné věci pořídit.
Miluju různé zápisníky, deníky, diáře, notýsky, poznámkové sešity, obyčejné sešity… Cokoliv s hezkými deskami, hezkými listy, zajímavým zpracováním. Cokoliv, co působí jaksi odlišně, zajímavě, propracovaně, nápaditě. Takže mám doma několik nepopsaných sešitů, schovaných pod nálepkou „jednou se budou hodit“. A pak narazím na další nádheru a zase podlehnu a koupím. Většinou se ale snažím držet v úrovni drobností a většinou se opravdu snažím kupovat si věci s tím, že tohle použiju na tohle, už dlouho jsem si přece chtěla zavést nějaký sešit na… cokoliv.


Nakonec jsem v jiném papírnictví se stejně krásnými věcmi podlehla a koupila si šanon na materiály do školy. Na stole mi tak stojí krásný pořadač s čajovými růžemi a jejich latinskými názvy.

Jenže kdo mohl tušit, že to bude teprve první krok do pekel? Internet je totiž mocná zbraň a když někdo jako já zjistí, že firma má i e-shop, začne brousit. Když se tohle zjištění ještě zkombinuje s myšlenkou toho, že bych si tu měla začít vést nějaký pořádný deník o tom, co všechno tu podnikám, kam chodím, co jsem tam viděla a zažila… Neštěstí je na světě.

A tak jsem se zamilovala do diáře na míru, do diáře ryze budapešťského, do diáře, o němž si říkám, jestli bych vůbec měla to srdce do něj psát a o kterém si slibuju, že bych určitě, ale určitě jeho stránky zaplnila vzpomínkami na dunajskou perlu. Za chvíli přece budu mít narozeniny, ne? Teď vlastně jen váhám, který se mi ze všech těch možností líbí nejvíc…

Zdroj všeho toho nebezpečně nádherného zla najdete na stránkách www.bomoart.com, kde si v sekci shop můžete najít přesně to, co hledáte, vybrat si z velkého množství krásných vzorů a barev kůže… A pak nezbývá než šetřit, šetřit a šetřit…A nebojte, stránka mluví anglicky, ačkoliv se jedná o budapešťskou firmu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..