Z cest...

Travelling Tag od Haily

Bloglovin už vlastně skoro nepoužívám, ale občas tam přeci jen vlezu a objevím nové články u oblíbených blogerů. Některé si jen přečtu, jiné i okomentuju, (pár jich barbarsky ignoruju), a některé mě nadchnou a sprostě je ukradnu! Ba ne, tohle není krádež, jen nevyzvané pokračování v řetězci, protože cestování je něco, co mě neskutečně baví, naplňuje, mění mi to život a považuju to za něco, co člověka nakonec naučí víc, než většina školní docházky. Pokud jste na tom podobně, neváhejte si řetěz převzít také. A nechte mi zprávu v komentářích, kde vaše odpovědi najdu 😉


Vyjmenuj všechny země, ve kterých jsi byla:
Bohužel se nemůžu chlubit dálnou cizinou, můj jediný kontakt s jiným, než Starým kontinentem, byl pohled z Tarify na Afriku, ale v Evropě jsem toho už viděla hodně! Rakousko, Německo, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Francie (Paříž), Itálie(Toskánsko), Řecko, Chorvatsko (nejen dovolená, ale i Plitvice), Slovinsko, Litva, Lotyško, Estonsko, Finsko (Helsinky), Velká Británie, Irsko, Belgie (tři hodiny v Bruselu), Nizozemí, Španělsko.

Která země či místo se ti líbilo nejvíc?
Líbilo se mi každé místo, které jsem kdy viděla – už proto, že jsem ho viděla. I když Paříž je podle mě přeceňovaná a je vlastně strašně špinavá, i když Vilnius jsem tehdy nedocenila. Srdcovkou je a zůstává Budapešť, přes všechny přírodní krásy, přes mou lásku k moři…

Kam by ses chtěla jednou podívat?
Kamkoliv, kam mě cesta zavede. Mým snem je vidět polární záři, ale chtěla bych procestovat Rumunsko a chtěla bych vidět víc ze Střední Evropy, i u nás doma je toho hodně, co bych chtěla ještě vidět. Teoretická cesta do Ameriky se zaměřuje na Novou Anglii, Boston a pak dolu do New Orleans. Chtěla bych navštívit jiný kontinent než Evropu, ale vlastně na ní mám největší vazbu a nejvíc věcí má láká právě na Starém kontinentě. Teď právě mám hodně plánů na výlety po Španělsku.

Tři věci, které si vždy bereš na cesty:
Foťák, sešit, VN (všechny nezbytnosti – doklady, peníze, telefon, kartu…)

Jaké bylo nejlepší jídlo, které jsi v cizině jedla?
Ráda poznávám cizí kuchyně, i když mi občas chybí odvaha (zdejší šneky jsem ještě neokusila a obávám se, že ani neokusím). Každopádně už jsem ochutnala spoustu dobrot a neodkážu vybrat jednu. Dodnes vzpomínám na jídlo v Tallinnu s jeřabinovým džemem, maďarská jídla považuji za naprosto dokonalá (po takové Gundel palačince se dokážu utlouct), byla jsem překvapená tím, jak dobrá jídla mají Španělé.

Jaká byla tvá nemilejší cesta?
Každá cesta do Budapešti. A ta poslední, cesta do Sevilly, byla asi jednou z nejemotivnějších (i když v porovnání s odjezdem z BP…)

Kam se chystáš tento rok?
Minimálně na návštěvu do Prahy. Na výlet do Zaragozy. A pokud budou přát finance, tak možná na výlet do Maroka.

Vozíš si suvenýry?
Vždycky. Jsem neskutečně nostalgický člověk a na všechno potřebuji mít vzpomínku. I kdyby jen mušli z pláže. A miluji pohlednice, které se snažím vždycky si koupit. A momentálně uvažuji o zahájení magnetové sbírky na lednici, protože zjišťuji, že hrníčky asi nejsou praktické na převozy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..