Pure blog

Psavecká předsevzetí 2017

Začátek nového roku s sebou prostě už ze své podstaty nového začátku nese touhu něco měnit, pokud ne rovnou s něčím přímo začínat. Ačkoliv si v hlavě sumíruji nejrůznější předsevzetí do příštího roku a co udělám jen co se vrátím domu a jen co se rozkoukám v nové práci a tak dále, říkám si, že alespoň ta psavecká předsevzetí bych mohla skutečně sepsat a vyvěsit. Jako bič na sebe samou, že mě to třeba přinutí je dodržet (i když se bojím, že to dopadne jako s kterýmikoliv jinými předsevzetími a do února po nich neštěkne pes).


1. Budu psát víc.
Hehe, jak často si tohle říkám? Trochu ale doufám, že teď, při všech těch změnách, se otáčí vítr a ten bude pro mou tvůrčí činnost příznivější. Nápady by i byly, nesmím je tedy nechávat zapadnout a musím se jim věnovat.

2. Budu publikovat pravidelně.
Možná, když sama sobě dám strašáka pravidelnosti, přiměje mě to, abych opravdu aspoň jednou týdně něco na blog vyvěsila.

3. Budu upřímnější, otevřenější, budu psát s nadhledem.
Četla jsem teď krátce po sobě dvě knihy, které mě zaujaly právě tou otevřeností a upřímností. Jednak Ziburovu Cestu do Jeruzaléma a pak Kafe a cigárko od Doležalové. Obě ty knihy spojuje právě to, že autoři píší o věcech jak leží a běží. Chci si z toho vzít trochu příklad a inspiraci a pustit se do článků, o kterých jsem předtím jen nesměle přemýšlela v tichu půlnoční ložnice, ale které by možná mohly mít šmrnc a nápad. Člověk by měl koneckonců využít to, co má naservírováno až pod nosem a o čem psát může, protože to prostě zná. A prostředí, v němž se pohybuju, přináší spoustu zajímavých zážitků a témat. Myslím, že i v tomhle by mi změna práce mohla trochu rozvázat ruce a jazyk, přijde mi, že jdu do prostředí, kde jsou věci daleko otevřenější a nějaké webové aktivity spíše vítány než ostřížím zrakem sledovány.

Zkusím o tom všem tedy psát. Otevřeně a upřímně a snad i s kapkou humoru a s nadhledem. Nebudu si sama sebe brát příliš vážně, odprostím se od svého oblíbeného patosu.

4. Budu méně plánovat a více tvořit
Kolikrát skončím u toho, že si řeknu, že je nějaká myšlenka zajímavá, že bych jí měla zpracovat, napíšu si ji a … tím to tak nějak skončí? Tak letos to zkusíme jinak.

Asi by se toho dalo vymyslet ještě víc, co bych si mohla naordinovat, ale na druhou stranu, méně je někdy více a zůstanu jen u toho, co mi na mysli vytanulo jako první a tedy i hlavní.

Jaká předsevzetí jste si dali vy?

Ať se vám v roce 2017 daří!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..