Pure blog

Novoúnorová předsevzetí

Nevím, jestli mám ráda novoroční předsevzetí nebo ne. Asi se mezi nimi trochu potácím, podle toho, jaký názor zrovna zaslechnu – je to fajn způsob, jak si srovnat myšlenky, je to zbytečnost a pozérství na úrovní motivačních citátů na zdi (ty jsem poslední dobou hodně přestala mít ráda, zjišťuji). Zároveň jsem se před nějakým časem zařekla, že si přestanu na blog psát seznamy toho, co bych ráda udělala a dělala, protože už to začíná být trapné. Protože to pak nikdy neudělám. Navíc se dost často opakují ty samé motivy a témata – zejména jedno, že budu psát. Přesto mi to nedá a mám nějakou potřebu si teď, na začátku února, zase jeden malý seznam sesmolit a vyvěsit.

Takže co bych v tomto roce ráda? 

 1. Ráda bych víc psala. Jak jinak. A tím nemyslím jen to, že bych si ráda sedla k počítači a něco ze sebe vypotila (nebo k papíru, cokoliv), ačkoliv to je samozřejmě základ. Ráda bych ty napsané články taky dokončila a zveřejnila. Momentálně na mě z rozepsaných kouká několik kousků, které jsem rozepsala, některé i dopsala, ale k procesu „zveřejnit“ nedošlo. Buď mi na nich něco nesedí, nebo jsem si slíbila, že se k nim ještě vrátím, protože na mě někdo začal mluvit, a návrat už se nekonal.
 2. Vymyslím si nějaký funkční systém, kam si budu psát myšlenky a nápady, ale u toho to neskončí. Protože bločků a notýsků mám sice milion, část z nich i popsaných různými nápady, ale ty už z toho bločku nikdy cestu ven nenajdou. Spíš než pomocníci fungují jako černá díra.
 3. Budu dotahovat myšlenky. To se vztahuje k jedničce i dvojce. Občas se objeví fakt docela dobrá myšlenka, co bych mohla napsat, ale kdoví proč si na to ten čas nenajdu.
 4. Jakmile vypadnou z rozvrhu maturanti, najdu si nějakou hezkou kavárnu, kam se budu zašívat s notesem a budu tvořit o to víc.
 5. Najdu si čas. Na všechno. Nejen na psaní, ale i na sebe. Od podzimu jsem zahájila proces eliminace pracovních povinností po osmé večer, protože už mi to prostě přerůstalo přes hlavu (jeden z nezveřejněných článků). Čas, který jsem tím získala, se budu snažit využívat lépe než tupým čučením do facebooku. Bohužel velmi často nemám na víc věcí energii, zejména na věci spojené s vyšším zapojením mozku. Ale…!
 6. Začnu malovat. Normálně začnu s akvarelem, fakt. Teda, už jsem trochu začala, popravdě. Koupila jsem si barvy, základní papíry, dva štětce a zarezervovala si fleka na jednom kurzu. Teď v týdnu, kdy jsem byla sama doma, jsem nedočkavě s barvami začala experimentovat a zjišťuji, že je to sice makačka, ale vlastně se u toho skvěle relaxuje, není třeba moc přemýšlet, dá se u toho jedním okem sledovat film… Docela fajn relax. A třeba to dotáhnu tak daleko, že i ta svatební oznámení zmáknu sama!
 7. Dojdu se podívat do botanické zahrady v Praze na Slupi. Vlastně mě fascinuje, že jsem tam nikdy nebyla (kromě jedné krátké, účelové návštěvy). Vezmu si foťák, vyčíhnu si nějakou volnou sobotu a půjdu se kochat do botanické. A všechno si vyfotím. Je to jedna z těch věcí, které i přijde možná trochu zbytečná (co v botanické) a pak jsem z toho vždycky hrozně nadšená. V botanické zahradě ELTE v Pešti jsem tehdy strávila hodiny a hodiny, úplně sama  a bylo to skvělé ( i když jak to teď po sobě čtu, nezní to, ale po těch letech mám vzpomínku pozitivní).
 8. Začnu chodit zase cvičit. Respektive na nějakou živelnější jógu. Strašně, ale strašně mi to chybí. Bohužel se mi nějak nedaří najít kurz, který by rozumně navazoval na moji školu v době, kdy mám ještě vůbec sílu se jít hýbat. Ale je nový rok, zkusím zapátrat znova, když už si tu blbou multisportku platím. A vyhradím si dny, kdy doma sednu na kolo, když už ho tu máme. Možná je základ uvědomit si, že bude bohatě stačit, když to udělám jedno, dvakrát týdně. Momentálně jsem totiž v nastavení, kdy každý den jdu domu, říkám si, že bych mohla a pak se nedokopu. Tak to nechám na zítra, ne?
 9. Vdám se. Jsem sice teď, po měsíci od zasnoubení, na bodě nula – po prvním nadšení, jak jsem rychle našla datum i místo se všechno sesypalo jak domeček z karet a nemám primárně datum, místem si taky nejsem 100% jistá… ale přesto to dáme. Já nám fandím.
 10. Překročím vlastní stín a naučím se jít s kůží na trh. Naučím se víc sdílet myšlenky na blog, blog na facebooku a nějak se prostě se vším a ve všem srovnám a zkusím prosadit myšlenku, se kterou si zatím stále jen trapně pohrávám, na nějaký ucelenější a zajímavější blog, facebook, všechno. (Tenhle bod možná nedává čtenáři smysl, pro mě ho má ale velký.)
 11. Až dopíši tento článek, přečtu si ho, zkontroluji a kliknu na zveřejnit!

Jeden komentář

 • Čerf

  Líbí se mi různorodost těch bodů: Najít kavárnu, zkontrolovat článek, vdát se, jo a taky si zajít na jógu…:-). Moc pěkné; tak držím palce, ať se všechny body naplní a nezbyde nic neproškrtnutého.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..