Budapest

V roce 2012 jsem se sebrala  a na rok odjela studovat do maďarského hlavního města. Dodnes to považuji za jedno z nejlepších rozhodnutí mého života. Během toho roku jsem psala články na blog budapest.blog.cz. Ten už dnes bohužel kvůli zrušení celé platformy blog.cz nefunguje. Což je docela smutné, protože byl poměrně populární (už i to neověříte, takže můžu tvrdit, že byl dokonce velmi populární!) a překvapivé množství lidí se na mě skrze něj obracelo pro radu. V hrůze, že by celý tento rok mého života zmizel v nenávratnu, jsem ještě před zrušením platformy přenesla jeho obsah sem. Tento blog jsem zakládala i proto, abych sem přenesla všechny články, které jsem tehdy stvořila a které ilustrují celý rok mého života. Ne perfektně, ne 100%, ale přesto si myslím, že relativně věrně. Včetně zážitků, poznatků, objevů a osobních prožitků.

Jak se orientovat v rubrikách:

Budapešťské perličky – různé malé drobnosti, lyrická zamyšlení, fotografie, maličkosti, kterých si při běžné rychlé návštěvě člověk mnohdy nevšimne nebo nemá šanci je zažít. Osobní i obecné postřehy.

Městem křížem krážem – velkolepě pojmenovaný průvodce. Jednak zde najdete články z dočasných výstav, které jsem navštívila, ale kromě toho tu jsou i „běžné“ turistické rady, tipy, nápady, co byste mohli navštívit, kam se podívat, pokud se sem vypravíte. Mezi nejnovějšími články jsou různé souhrny a obecnější rady.

Zemí uherskou – průvodce Maďarskem a těmi pár městy a místy, která jsem navštívila. Bohužel méně, než bych ráda (chybí mi Debrecén, Hortobágy, Visegrád…)

Před odjezdem – Erasmus sekce, jejíž název říká vše. Erasmácké postřehy o stipendiu, výběru školy etc.

Letní jazykový kurz – jediný, ale velmi obsáhlý, článek věnovaný letní jazykové škole v Debrecénu.

Škola – pár postřehů ke studiu na ELTE a studiu maďarštiny.

Deník – největší sranda a největší sbírka osobních zážitků. Plno článků o nemožných spolubydlících, ale i optimističtější kousky, ryze k mému prožívání uherského roku.

Post scriptum – nejbolestivější část, ve které jsem se snažila vykreslit bolest po návratu. Naštěstí jsem se ovládala a nenapsala toho tolik.