O mně

O Barboře z věže

S hrůzou mi dochází, že už se mi to přehouplo přes třicet, ale pod tou slupkou dospělé pracující ženy zůstává hravá holka s nepopsatelnou láskou k barvám a příběhům. Věčně nemám čas a věčně si na to stěžuji, ale můj život vyplňuje spousta drobných radostí, kvůli kterým je dobré být neustále v kolotoči.

Dělám to, co mě baví a baví mě to, co dělám – hlavně učím. Hledám příběhy v historii a snažím se je srozumitelně předat dalším generacím. Když si chystám hodiny, pravidelně ztrácím pojem o čase a zabředávám hlouběji a hlouběji. Druhou učitelskou vášní je tvůrčí psaní, kterému se zatím věnuji v přípravné fázi, ale jednou to roztočím ve velkém.

Když nejsem zrovna ve škole, mám tisíc a jeden koníček. Odjakživa miluji papírnictví a ráda si udělám radost hezkými samolepkami i razítky, učím se naplno využívat diář a mít ho jako pomocníka v organizaci toho chaosu, ve který se proměnil můj volný čas. Ráda fotím, ráda čtu, ráda se na chvíli zastavím a posedím na kávě s kamarádkami. Mým snem je naučit se hrát na klavír, jednou budu plynně mluvit španělsky a pořád ještě doufám, že než maďarštinu nadobro zapomenu, zase ji začnu používat.

Po poměrně dlouhém, téměř nekonečném hledání identity (zejména internetové), jsem nakonec (konečně!) zakotvila u „Barbory z věže“. Prošla jsem za svou online existenci několika jmény, českými, cizími, přezdívkami chytlavými i méně. Některé mi v jistých kruzích zůstaly a mně se to líbí. V jistém ohledu ale asi byly přeci jen infantilní a patřily do jiného okruhu, než v jakém se pohybuji nyní. Mezi všemi těmi dospělými ženami a blogerkami a instagramerkami jsem stále nenacházela svoje správné jméno. Nějaký čas jsem si hrála s možnosti „Rybářova žena“, ale usoudila jsem, že se nebudu definovat podle svého muže, že chci něco vlastního. Až mě to trklo. Možná to bylo tím, že kabinet mám v nejvyšším možném místě budovy a stoupá se do něj po točitém schodišti. Tam se rozhodně zrodila myšlenka věže. Ale pak mi došlo, že moje jmenovkyně byla držena ve věži – kde se vzdělávala, kde žila, a kterou má dodnes jako jeden ze svých atributů. I stala jsem se Barborou z věže, která píše články na jeřabinu. Líbí se mi to.

Krmte mě čokoládou a zalévejte bílým vínem.

Pokud mě chcete kontaktovat, pak prostřednictvím mailu: jerabina88@gmail.com

Nově (12/2019) mě najdete ještě na blogu idnes.cz. Protože proč ne? barborapadilla.blog.idnes.cz

O blogu

V létě 2017 jsem se rozhodla definitivně (snad už) zakotvit na vlastní stránce. Hodně tomu pomohlo zjištění, že existuje koncovka .blog, která vyřešila skutečnost, že jeřabina s koncovkou .cz je zabraná. Navíc se to pro celý blogový koncept hodilo výrazně lépe.

Postupně sem přetahuji všechny články, které považuji za dobré a hodné zdejší přítomnosti. Jsou to texty, které vznikaly v minulých letech, dejme tomu od roku 2008. K červenci 2018 je tu už většina toho, co tu chci mít. Je tu kompletní Budapešť a je tu většina lepších textů ze starého blogu. Ještě zbývá sebrat odvahu dát sem i povídky a jiné drobné texty.

Celý blog se snažím držet jednoduše, proto se snažím o co nejméně rubrik a většina všech deníkových a náhodných článků je v rubrice Všehochuť. Cestovatelské, učitelské, chytré a v budoucnu povídkové články jsou pak ve svých vlastních škatulkách. K cílenějšímu hledání pomůžou štítky 🙂